LGS Deneme Sınavları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yeni Nesil Beceri Temelli LGS Deneme Sınavı İndir Kesman Kitap

Kesman kitap ve dinkulturu.org işbirliği 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için 2021 LGS sınavına yönelik yeni nesil soru mantığına uygun ve güncel LGS tarzında hazırlanan bu bu sınav beceri temelli din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını da içerecek şekilde hazırlanmıştır. 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin konu dağılımı ve kazanımları gözetilerek soruların konulara göre dengeli dağıtılmasına özen gösterilmiştir. Öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi liselere giriş deneme sınavı yayınlandığı haftaya kadar işlenen konuları içermektedir. Bu kapsamda Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat üniteleri esas alınmıştır. Klasik, monoton öğrenciler için aynı örnekleri tekrar edip duran sıradan sorular yerine her biri bir öğrenmeyi veya kazanımı ölçen orjinal sorular yazılmıştır. Üç sayfalık pdf döküman şeklinde sunulmuştur. Gerçek LGS mantığı ile % 100 uyumlu olacak şekilde 10 orjinal test sorusundan oluşan bir değerlendirme sınavıdır. Öğretmen ve öğrenciler için her zaman nitelikli döküman üretmeyi gaye edinen sitemiz 2021 LGS'ye kadar her pazartesi günü 1 adet yeni nesil beceri temelli LGS din kültürü ve ahlak bilgisi deneme sınavı yayınlamaktadır. Bu sınava ait cevap anahtarına yine sayfanın altında yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Sınava kadar  fırsat buldukça beceri temelli ve yeni nesi din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından oluşan lgs deneme sınavlarını hazırladıkça paylaşmaya devam edecektir. İncelemekte olduğunuz 10. LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Yeni Nesil Deneme Sınavının kapsamını şu konular oluşturmaktadır. Kader ve Kaza İnancı, İnsanın İradesi ve Kader, Kaderle İlgili Kavramlar, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.), Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı, İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem, Zekât ve Sadaka İbadeti, Zekât ve Sadakanın Bireysel ve Toplumsal Faydaları, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Maûn Suresi ve Anlamı, Din, Birey ve Toplum, Dinin Temel Gayesi, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Asr Suresi ve Anlamı, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Doğruluğu ve Güvenilir Kişiliği, Hz. Muhammed'in {s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu, Hz. Muhammed'in {s.a.v.) Davasındaki Cesaret ve Kararlılığı, Hz. Muhammed'in {s.a.v.) Hakkı Gözetmedeki Hassasiyeti, Hz. Muhammed'in {s.a.v.) İnsanlara Değer Vermesi, Bir Sure Tanıyorum: Kureyş Suresi ve Anlamı, İslam Dininin Temel Kaynakları, Kur’an-ı Kerim’in Ana Konuları, Kur’an-ı Kerim’in Temel Özellikleri, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Nuh (a.s.)

LGS deneme sınavını pdf formatında aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Beceri Temelli LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Deneme Sınavı-10
Tarih 2020-06-16 Dosya Boyutu 768.68 KB İndir 18,968 İndir

 Cevap Anahtarını Gör          Sınavı Değerlendir

 

Yeni deneme sınavlarından veya diğer dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.