Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Zekat ve Sadaka LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ünite Konu Özeti

LGS'ye hazırlık kapsamında 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin ikinci ünitesine yönelik olarak hazırladığımız bu çalışma Bir Prygamber Tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.) ve Bir Sure Tanıyorum: Maun Suresi ve Anlamı konularını kapsamaktadır. İsteyen meslektaşlarımızın Zekat ve Sadaka ünitesini öğrencilerine anlatırken göz atabileceği, isteyen meslektaşlarımızın da çıktı alarak öğrencileri ile paylaşabileceği veya ders ve kurs ortamında derslerine girdiği 8.sınıf öğrencileri ile birlikte konu işlerken veya zekat ve sadaka sorularını çözerken kullanabileceği A4 boyutunda renkli bir materyaldir. Zekat ve Sadaka ünitesinin ilgili konularının titizlikle gözden geçirilerek oluşturulan bu çalışma 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabının içeriği ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretim Programı gözetilerek hazırlanmıştır. LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Özeti Fasikülleri serimizin 8. fasikülü olan bu çalışmanın son kısmına ayrıca bugüne kadar merkezi sınavlarda (LGS ve TEOG) çıkmış sorular da eklenmiştir. PDF formatında sunulan bu materyali  sayfanın altında yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz. LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatım Fasikülleri serimizin bundan sonraki çalışmalarını da yayınlandıkça web sitemizden takip ederek indirebilirsiniz.

Not: Paylaştığımız soru ve değerlendirme içerikli çalışmalarımızın cevap anahtarları genellikle instagram sayfamızda yayınlanmaktadır. Bu çalışmamızın cevap anahtarına instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  İnstagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız...

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

 

Lütfen Dikkat: Özellikle bazı cep telefonlarında kullanılan cihaza bağlı olarak indirme sorunları yaşanabilmektedir. Bu durumla karşılaşanların dökümanı indirmek için bilgisayar bağlantısı tercih etmesi önerilir. 

 

 

   Google Drive Üzerinden İndirmek için Tıklayınız

 

   Dkab Öğretmenlerine Özel Whatsapp ve Telegram Grubumuza Katılın

 

Yeni hazırlamış olduğumuz dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan dkab öğretmenlerine özel telegram grubumuza katılabilirsiniz. Dökümanı indirmekte sorun yaşıyorsanız 0551 072 44 11 nolu WhatsApp destek hattımıza mesaj atarak doğrudan bu dökümanı talep edebilirsiniz. 

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.