Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.)  Özet Konu anlatımı, konu özeti

LGS'ye hazırlık kapsamında 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin birinci ünitesine yönelik olarak hazırladığımız bu çalışma Yanlış Kader Anlayışları, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.) Bir Ayet Tanıyorum: Ayet'el Kürsi ve Anlamı konularını kapsamaktadır. İsteyen meslektaşlarımızın Kader İnancı  ünitesini öğrencilerine anlatırken göz atabileceği, isteyen meslektaşlarımızın da çıktı alarak öğrencileri ile paylaşabileceği A4 boyutunda renkli bir materyaldir. Kader İnancı ünitesinin ilgili konularının titizlikle gözden geçirilerek oluşturulan bu çalışma 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabının içeriği ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretim Programı gözetilerek hazırlanmıştır. LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Özeti Fasikülleri serimizin 4. fasikülü olan bu çalışmanın son kısmına ayrıca bugüne kadar merkezi sınavlarda (LGS ve TEOG) çıkmış sorular da eklenmiştir. PDF formatında sunulan bu materyali  sayfanın altında yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz. 

Not: Paylaştığımız soru ve değerlendirme içerikli çalışmalarımızın cevap anahtarları genellikle döküman paylaşıldıktan 2 gün sonra instagram sayfamızda yayınlanmaktadır. İnstagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız...

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

 

Lütfen Dikkat: Özellikle bazı cep telefonlarında kullanılan cihaza bağlı olarak indirme sorunları yaşanabilmektedir. Bu durumla karşılaşanların dökümanı indirmek için bilgisayar bağlantısı tercih etmesi önerilir. 

 

Downloads:
Name Created Size Downloads
pdf-511 LGS Din Kültürü Konu Özeri Fasikülleri-4 (Hz. Musa a.s. - Ayet'el Kürsi ve Anlamı)
Date-511Pazar, 06 Kasım 2022 13:33 File Size-511 1.84 MB Download-511 9.319 Download

 

   Dkab Öğretmenlerine Özel Whatsapp ve Telegram Grubumuza Katılın

 

Yeni hazırlamış olduğumuz dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan dkab öğretmenlerine özel telegram grubumuza katılabilirsiniz. Dökümanı indirmekte sorun yaşıyorsanız 0551 072 44 11 nolu WhatsApp destek hattımıza mesaj atarak doğrudan bu dökümanı talep edebilirsiniz. 

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.