Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Bir Peygamber Tanıyorum Hz Musa

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kader İnancı ünitesinin Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.) konusuna yönelik tasarlanmış, Hz. Musa Peygamberin hayatı ve önemli notların yer aldığı bu görsel çalışma 8.sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin ilgili konusuna yönelik kullanışı bir görsel çalışmadır. Hz. Musa'nın (a.s.) ders kitaplarında anlatıldığı yönleri ile ele alınmış olup ilgili konu ve kazanıma göre hazırlanmıştır. Hazırlamış olduğumuz bu infografik ile Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.) ve Hayatı başlıklı konuyu tek görsel üzerinden din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde anlatabileceğiniz gibi LGS kapsamında konuyu tekrar etmek için de kullanabilirsiniz. Dilerseniz sayfanın altından grafiğin yüksek çözünürlüklü jpeg formatını ve yine yüksek çözünürlüklü PDF formatını bilgisayarınıza indirerek dijital formatta kullanabilirsiniz. 8.sınıf konularına yönelik hazırladığımız bu çalışma serisinin diğer peygamberlere yönelik olanlarını yayınlandıkça indirip kullanmak için instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Veya dilediğiniz zaman çıktısını alarak basılı dkab materyali olarak da değerlendirebilirsiniz. Özellikle okul veya sınıf ortamında daha büyük boyutlu haline ihtiyaç duyarsanız iletişim bölümünden talepte bulunabilirsiniz.

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

 

 

Downloads:
Name Created Size Downloads
zip-366 Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (İnfografik)
Date-366Pazar, 28 Kasım 2021 22:06 File Size-366 6.55 MB Download-366 3.052 Download

 

Yeni hazırlamış olduğumuz dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan dkab öğretmenlerine özel telegram grubumuza katılabilirsiniz. Dökümanı indirmekte sorun yaşıyorsanız 0551 072 44 11 nolu WhatsApp destek hattımıza mesaj atarak doğrudan bu dökümanı talep edebilirsiniz. 

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.