Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Materyal Tasarım: Mevlüt KESMAN

Fıtır Sadakası - Fitre LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin ikinci ünitesine Zekat ve Sadaka ünitesinin Fıtır Sadakası (Fitre) başlıklı konusu için hazırladığımız kullanışlı bir görsel çalışmadır. İnfografik türünde hazırladığımız renkli ve yüksek çözünürlüklü bu görsel çalşmamız, LGS'ye hazırlık kapsamında Zekat ve Sadaka ünitesinin ilgili konusu titizlikle gözden geçirilerek oluşturulmuştur. Bu çalışma güncel olarak kullanımda olan 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahalk Bilgisi ders kitaplarının içeriği ve Din Kültürü ve Alahk Bilgisi Öğretim Programı gözetilerek özenle hazırlanmıştır.  PDF ve Yüksek çözünürlüklü JPG formatında sunulan bu materyali dileyen meslektaşlarımız akıllı tahta veya projeksiyon üzerine yansıtarak fıtır sadakası konusunu görsel anlatım veya lgs'ye hazırlık sürecinde konu tekrarı yapabileceği gibi, çıktı alarak da kullanabilir. İlgili ders materyalini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. 

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

 

 

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Zekat ve Sadaka - 5 Soruda Fıtır Sadakası (8. Sınıf II. Ünite)
Tarih 2020-05-08 Dosya Boyutu 5.76 MB İndir 5.235 İndir
 

 Yeni materyal çalımalarımızdan zamanında haberdar olmak için DKAB öğretmenlerine özel TELEGRAM grubumuza katılabilirisiniz. Katılmak İçin : https://bit.ly/dkabtelegram

Yeni hazırlamış olduğumuz dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan dkab öğretmenlerine özel telegram grubumuza katılabilirsiniz. Dökümanı indirmekte sorun yaşıyorsanız 0551 072 44 11 nolu WhatsApp destek hattımıza mesaj atarak doğrudan bu dökümanı talep edebilirsiniz. 

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.