get('tag_id');$tag_id = '';if ($tag_id != NULL) { $tag = $tag_id . ''; echo ' id="' . $tag . '"'; }?> &$item) : $class = ''; if ($item->flink == "") { $item->flink = "javascript:;"; } if (in_array($item->id, $path)) { $class .= ' s5_mobile_sidebar_active'; } if (!empty($class) && count($path)==1) { $class = ' class="'.trim($class) .'"'; } if ($item->level==1) { if ($item->deeper) { echo "

".$item->title."

"; echo "
"; } else { echo "

".$item->title."

"; continue; } } else { echo '
 • '; } // Render the menu item switch ($item->type) : case 'separator': case 'url': case 'component': if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_file = dirname(__FILE__) . '/sidebar_' . $item->type . '.php'; require $sidebar_file; } break; default: if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_url = dirname(__FILE__) . '/sidebar_url.php'; require $sidebar_url; } break; endswitch; // The next item is deeper. if ($item->deeper) { echo '
   '; } // The next item is shallower. elseif ($item->shallower) { echo ''; echo str_repeat('
  ', $item->level_diff); } // The next item is on the same level. else { echo '
 • '; } if (@$list[$i+1]->level==1 || !@$list[$i+1]->level) { echo '
  '; }endforeach;?>
  Bilgi Yarışmaları

  LGS'ye hazırlanan 8.Sınıf öğrencilerine yönelik canlı yayın formatında düzenlediğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Bilgi Yarışmalarına ilişkin detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz. Öğrencilerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmalarımız 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında her ünite sonunda ünitenin genel tekrarı olacak şekilde kaldığı yerden devam edecektir. LGS'ye yönelik düzenlediğimiz bilgi yarışmalardan zamanında haberdar olmak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz. Düzenlediğimiz her yarışmayı en az bir hafta öncesinden hem web sitemiz üzerinden hem de instagram sayfamızdan (http://www.instagram.com/Dinkulturu_org) duyurmaktayız. Yine yarışma sonrasında sonuçları canlı yayın sonunda açıkladığımız gibi ayrıca bu sayfa üzerinden de haber olarak yayınlamaktayız. Daha önce düzenlemiş olduğumuz 8. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi, 7.sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi ödüllü bilgi yarışmalarının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-5 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 5.sini 14 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 329 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 5.sini gerçekleştirdiğimiz 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan öğrencinin kurallara uymayan durumundan dolayı ödülü iptal edilmiş olup 2.,3. ve 4. sırayı alan öğrencilere yarışma duyurusunda açıklanan ödüller gönderilecektir.

  Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü Kahoot Bilgi Yarışması-1 (Kader İnancı) Sonuçları

  8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2020-2021 eğitim öğretim yılı için 1.sini 4 Kasım 2020 Çarşamba günü yaptık. Yaşanan teknik sorunlardan dolayı sıkıntılar yaşasak da ortaya çıkan sorunlar yarışmanın ve yarışma sıralamasının güvenilirliğine herhangi bir etkisi olmadı. Yine de şeffaflık gereği ayrıntılı yarışma puanlarını yayınladık. Dileyen katılımcılar punlamayı ve yarışma sıralamasını aşağıdaki yarışma sonuç dosyasından inceleyebilir. 8. Sınıf Kader İnancı ünitesinin genel bir değerlendirmesi şeklinde planlayarak dün gerçekleştirdiğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bilgi Yarışmasında dereceye giren ilk 20 öğrencinin listesi aşağıdaki gibidir. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik her ünitenin bitiminde planladığımız bu yarışmanın ikincisini Zekat ve Sadaka Ünitesinin konuları işlenip tamamladığında yapılacaktır. Yarışmanın duyurusu önceden olduğu gibi yine önümüzdeki günlerde hem sitemiz üzerinden hem de instagragram adresimizden duyuracağız. 

  Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü Kahoot Bilgi Yarışması-2 Sonuçları

  8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2020-2021 eğitim öğretim yılı için 2.sini 5 Kasım 2020 Cuma günü yaptık. Yarışmanın 14. sorusu hatalı cevap nedeni ile katılan öğrencilerin mağdur olmaması adına yarışmadan çıklarılarak sonuçlar ilk 13 soru üzerinden hesaplanmıştır. Sadece bu yarışmaya özel olmak üzere ortaya çıkan hatalı cevap durumundan dolayı herhangi bir öğrencimizi hak kaybına uğratmamak adına ilk yedi sırayı alan öğrencileri ödüllendirmeye karar verdik. İlk yedi sırada yer alan öğrenciler bilgilerinini ulaştırdıklarında en kısa zamanda ödülleri gönderilecektir. Aldığımız bu yerinde karar ile yaşanan talihsizliğin yarışma sıralamasının güvenilirliğine veya sonuçlarına etkisi tamamen ortadan kalmış oldu.  Yine de şeffaflık gereği ayrıntılı yarışma puanlarını yayınladık. Dileyen katılımcılar punlamayı ve yarışma sıralamasını aşağıdaki yarışma sonuç dosyasından inceleyebilir. 8. Sınıf Kader İnancı ünitesinin genel bir değerlendirmesi şeklinde planlayarak dün gerçekleştirdiğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bilgi Yarışmasında dereceye giren ilk 20 öğrencinin listesi aşağıdaki gibidir. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik her ünitenin bitiminde planladığımız bu yarışmanın ikincisini Zekat ve Sadaka Ünitesinin konuları işlenip tamamladığında yapılacaktır. Yeni yarışma duyuruları için oluşturduğumuz telegram kanalına katılabilirsiniz. https://t.me/dinyarisma

  Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü Kahoot Bilgi Yarışması-3 Sonuçları

  8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2020-2021 eğitim öğretim yılı için 3.sünü 15 Ocak 2020 Cuma günü yaptık. LGS hazırlık sürecinde Kader İnancı ve Zekat ve Sadaka ünitelerini kapsayan 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularının 1. dönem sonu itibari ile genel değerlendirmesi şeklinde planlayarak dün gerçekleştirdiğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bilgi Yarışmasında dereceye giren ilk 20 öğrencinin listesi aşağıdaki gibidir. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik her ünitenin bitiminde planladığımız bu yarışmanın 4.sünü Din ve Hayat Ünitesinin konuları işlenip tamamladığında yapılacaktır. Yeni yarışma duyuruları için oluşturduğumuz telegram kanalına katılabilirsiniz. https://t.me/dinyarisma

  Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

  Ayrıntılar

  7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-4 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 4.sünü 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 226 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 4.sünü gerçekleştirdiğimiz 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

  Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-4 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8.Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 4.sünü 7 Mayıs 2020 Perşembe akşamı saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8.Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya toplamda 329 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 4.sünü yaptığımız 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

  Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-3 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 3.sünü 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 191 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 3.sünü yaptığımız 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

  Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-3 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 3.sini 30 Nisan 2020 Perşembe günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 234 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 3.sini yaptığımız 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

  Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-2 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2.sini 29 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 137 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 2.sini yaptığımız 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

  Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması-2 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2.sini 22 Nisan 2020 Perşembe günü saat 20.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 204 öğrenci katıldı. Toplam 16 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 8. sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye yarışma ödülü olarak duyurduğumuz "Afiş Bellek" ve hediyel kitap en kısa zamanda gönderilecektir.

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Bilgi Yarışması

   Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması-1 Sonuçları

  İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 1.sini 16 Nisan 2020 Perşembe günü saat 20.45'te gerçekleştirdik. İlk etkinliğimiz olması sebebi ile biraz uzun süren, aynı zamanda ufak tefek teknik aksaklılar da yaşadığımız yarışmaya 387 öğrenci katıldı. Toplam 16 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekât ve Sadaka, Din ve Hayat (İlk iki Konu) ünitelerinden geldi. 8. sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye yarışma ödülü olarak duyurduğumuz dkabafis.com tarafından LGS’ye girecek 8.sınıf öğrencilerine yönelik özenle hazırlanan 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerinin kritik özet bilgilerini içeren, Kazanım odaklı zihin haritaları ile görselletirillmiş basılı afiş bellek seti hediyeleri gönderdik.

  Din Kültürü Bilgi Yarışması

   

  Yarışma Videosunu İzle

  Ayrıntılar

  Dinkulturu.Org kalitesinde Kaynak Kitaplar

  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl