get('tag_id');$tag_id = '';if ($tag_id != NULL) { $tag = $tag_id . ''; echo ' id="' . $tag . '"'; }?> &$item) : $class = ''; if ($item->flink == "") { $item->flink = "javascript:;"; } if (in_array($item->id, $path)) { $class .= ' s5_mobile_sidebar_active'; } if (!empty($class) && count($path)==1) { $class = ' class="'.trim($class) .'"'; } if ($item->level==1) { if ($item->deeper) { echo "

".$item->title."

"; echo "
"; } else { echo "

".$item->title."

"; continue; } } else { echo '
 • '; } // Render the menu item switch ($item->type) : case 'separator': case 'url': case 'component': if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_file = dirname(__FILE__) . '/sidebar_' . $item->type . '.php'; require $sidebar_file; } break; default: if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_url = dirname(__FILE__) . '/sidebar_url.php'; require $sidebar_url; } break; endswitch; // The next item is deeper. if ($item->deeper) { echo '
   '; } // The next item is shallower. elseif ($item->shallower) { echo ''; echo str_repeat('
  ', $item->level_diff); } // The next item is on the same level. else { echo '
 • '; } if (@$list[$i+1]->level==1 || !@$list[$i+1]->level) { echo '
  '; }endforeach;?>
  E-SUNUM

  Son Beş Yılın Çıkmış LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları

  Hz. Muhammed (s.a.v) ve Örnekliği Ünitesi Çıkmış LGS Soru ve Çözümleri Etkileşimli Sunumu

  SUNUMU GÖRÜNTÜLE        KULLANIM KLAVUZU

  Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Teog'da son beş yıllık süreçte 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden sorulan soruları içeren etkileşimli slayt türündeki bu çalışma; başta akıllı tahta olmak üzere telefon, tablet veya tarayıcı destekli bütün cihazlar üzerinden online olarak kullanılabilir. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin merkezi sınanlarda çıkmış sorularını içeren bu etkileşimli slayt ı online görüntüle butonunu tiklayarak kullanabilirsiniz. LGS'ye hazırlık kapsamında Ortaokul ve İHO 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik hazırlanan bu çalışmada yer alan sorular şu konuları kapsamaktadır; Hz. Muhammed’in (s.a.v) Doğruluğu ve Güvenilir Kişiliği,Hz. Muhammed’in (s.a.v) Merhametli ve Affedici Oluşu, Hz. Muhammed’in (s.a.v) İstişareye Önem Vermesi, Hz. Muhammed’in (s.a.v) Davasındaki Cesaret ve Kararlılığı, Hz. Muhammed’in (s.a.v) Hakkı Gözetmedeki Hassasiyeti, Hz. Muhammed’in (s.a.v) İnsanlara Değer Vermesi, Bir Sure Tanıyorum: Kureyş Suresi ve Anlamı. Din Kültürü öğretmenlerinin derslerde etkili olrak kullanabilmesi, gerektiğinde sorular üzerinde açıklama veya anlatım yapabilmesi için kalem ve silgi gibi işaretleme araçları da eklenmiştir. Bu kapsamlı çalışmayı 2020-2021 yılının başında yayınladığımız; yeni nesil sorular ve zengin etkinlik çeşitlerinden oluşan Kesman Kitap markası ile yayınlanan 8.Sınıf Beceri Temelli LGS Hazırlık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özet Konu Anlatımlı Soru Bankası isimli kitabımızı kullanan öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için kitap üzerindeki karekod desteği ile doğrudan ulaşabileceği formatta hazırlamıştık. Seri halinde web sitemiz üzerinden de yayınlayarak, lgs hazırlık sürecinde isteyen her öğretmen ve öğrencinin online olarak kullanabileceği şekilde yapılandırdık.

   

  Önemli Not: Online versiyonunun kullanımında bazı mobil telefonlarda, kullanılan telefonun donanım özelliklerine bağlı olarak google chrome tarayıcılarda slaytı  görüntüleme sorunu oluşabilmektedir. Sorunsuz bir görüntüleme ve konullanım deneyimi için mozilla firefox isimli tarayıcıyı tavsiye ederiz.

  Dilerseniz telefon veya tablet üzerinden slaytın ilk defa açılışındaki sayfadan cihazınızın sahip olduğu işletim sistemine göre gerekli mobil uygulamayı kurarak, telefona indirebilir, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan da sorunsuz kullanabilirsiniz.

  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için instagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. : İnstagram.com/Dinkulturu_Org

  Dinkulturu.Org kalitesinde Kaynak Kitaplar

  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl