E-SUNUM

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

diji uyg

2020 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Çıkmış Soru ve Çözümleri

2020 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Çözümleri Etkileşimli Sunumu

SUNUMU GÖRÜNTÜLE        SUNUMU İNDİR (HTML5)    KULLANIM KLAVUZU

Haziran 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul ve imam hatip ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Giriş Sınavı'nın Sözel kitapçık 10 soruluk Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümünde yer alan sorular ve cevapları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin uzaktan eğitim veya ders ortamında rahat bir şekilde kullanabilmeleri için etkileşimli bir sunum haline getirilmiştir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soru ve çözümlerinin yanısıra LGS 2020'deki doğru ortalaması, LGS'de çıkan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının ünite ve konulara göre dağılımları, öğrencilerin bu sınavdaki başarı düzeyleri gibi sınava ilişkin bilgilere de yer verilmiştir. Html5 formatında sunulan bu slayta uzaktan eğitim sürecinde kolay ve etkili kullanabilmek için kalem, çizim aracı, silgi ve dğer yardımcı işaretler de eklenmiştir. Hazırlanan bu çalışmayı bilgisayar, akıllı tahta, smart tv, tablet ve cep telefonu gibi html5 formatını destekleyen her türlü cihazda sorunsuz görüntüleyebilir, etkili olarak kullanabilirsiniz.

Önemli Not: Online versiyonunun kullanımında bazı mobil telefonlarda, kullanılan telefonun donanım özelliklerine bağlı olarak google chrome tarayıcılarda slaytı  görüntüleme sorunu oluşabilmektedir. Sorunsuz bir görüntüleme ve konullanım deneyimi için chrome haricinde bir tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sunumu kullanım esnasında karşılaştığınız hataları veya yaşadığınız problemleri iletişim formu üzerinden belirtebilirsiniz veya geliştirilmesi için öneri ve tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.