dkab sınav

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Ortaokul ve İho Temel Dini Bilgiler İslam 1 dersi 1. dönem 2. Yazılı Sınavları

Ortaokul ve İho 1. Dönem 2. Yazılı Soru ve Cevapları

Dinkulturu.Org'un profesyonel ekibi tarafından güncel olarak kullanılmakta olan her iki ders kitabı da dikkate alınarak Ortaokul ve İHO Temel Dini Bilgiler (İslam-1) dersi için hazırlanan Ortaokul ve İHO Temel Dini Bilgiler (İslam-1) dersi 1.dönem 2.yazılı sorularını sayfanın altındaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Word formatında hazırlan bu materyalin gerekli kontrolleri yapılmış olup Ortaokul ve İHO Temel Dini Bilgiler (İslam-1) dersi 1.Dönem 2. yazılılılara kadar işlenen konu ve kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. 8.Sınıf Peygamberimizin Hayatı dersinin konularından farklı türlerdeki karma sorulardan oluşan bu dokümanın içeriği; boşluk doldurma, eşleştirme, doğru yanlış ve çoktan seçmeli Peygamberimizin Hayatı sorularından oluşmaktadır. Dokümanı kullanmadan önce içeriğini kontrol ederek, ilgili sınıf düzeyinin derslerinde işlediğiniz konulara göre yapılandırabilir veya kendinize göre revize ederek kullanabilirsiniz. Lütfen çıktısını almadan önce gerekli alanları kendi okulunuzun bilgilerine göre düzenlemeyi unutmayın. Doküman için ayrıca cevap anahtarı eklenmemiştir. Sınav planlamanızı yaparken cevap anahtarını kendiniz oluşturabilirsiniz.

Bu sınav dokümanın içeriğinde yer alan bilgiler hazırlandıktan sonra; imla, dilbilgisi ve mantıksal tutarlılık gibi birçok yönden eleştirel bir bakış açısı ile gözden geçirilmiştir. Ancak yine de gözden kaçabilen hatalar olabileceğini göz önünde bulundurarak lütfen sınav kağıdını çoğaltmadan önce dikkatlice gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

 

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
doc.png Ortaokul-İHO Temel Dini Bilgiler (İslam-1) 1.Dönem 2.Yazılı
Tarih 2021-12-22 Dosya Boyutu 2.72 MB İndir 5.180 İndir
 

 

Yeni hazırlamış olduğumuz dökümanlardan zamanında haberdar olmak için buradan dkab öğretmenlerine özel telegram grubumuza katılabilirsiniz. Dökümanı indirmekte sorun yaşıyorsanız 0551 072 44 11 nolu WhatsApp destek hattımıza mesaj atarak doğrudan bu dökümanı talep edebilirsiniz. 

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.