dkab sınav

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

7. Sınıf Kur'an-ı Kerim Dersi 1. dönem 1. Yazılı Sınavları

7. Sınıf Kur'an-ı Kerim Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soru ve Cevapları

Güncel olarak kullanılmakta olan ders kitabı dikkate alınarak 7.Sınıf Kur'an-ı Kerim dersi için hazırlanan Ortaokul ve İHO 7.Sınıf Kur'an-ı Kerim dersi 1.dönem 1. yazılı sorularını sayfanın altındaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Word formatında hazırlan bu materyalin gerekli kontrolleri yapılmış olup Ortaokul ve İHO 7.Sınıf Kur'an-ı Kerim dersi 1.Dönem 1. yazılılılara kadar işlenen konu ve kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. 7.Sınıf Kur'an-ı Kerim dersinin konularından farklı türlerdeki karma sorulardan oluşan bu dökümanın içeriği; boşluk doldurma, eşleştirme, doğru yanlış ve çoktan seçmeli Kur'an-ı Kerim sorularından oluşmaktadır. Dökümanı kullanmadan önce içeriğini kontrol ederek, ilgili sınıf düzeyinin derslerinde işlediğiniz konulara göre yapılandırabilir veya kendinize göre revize ederek kullanabilirsiniz. Lütfen çıktısını almadan önce gerekli alanları kendi okulunuzun 7.Sınıf bilgilerine göre düzenlemeyi unutmayın. Döküman için ayrıca cevap anahtarı eklenmemiştir. Sınav planlamanızı yaparken cevap anahtarını kendiniz oluşturabilirsiniz.

Bu sınav dokümanın içeriğinde yer alan bilgiler hazırlandıktan sonra; imla, dilbilgisi ve mantıksal tutarlılık gibi birçok yönden eleştirel bir bakış açısı ile gözden geçirilmiştir. Ancak yine de gözden kaçabilen hatalar olabileceğini göz önünde bulundurarak lütfen sınav kağıdını çoğaltmadan önce dikkatlice gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

 

Downloads:
Name Created Size Downloads
docx-320 7.Sınıf Kur'an-ı Kerim 1. Dönem 1. Yazılı
Date-320Pazar, 01 Kasım 2020 19:11 File Size-320 470.52 KB Download-320 6.293 Download

 

 

Sitemize eklenen yeni materyallerden zamanında haberdar olmak için İnstagram sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz: instagram.com/Dinkulturu_Org

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.