dkab sınav

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli PDF LGS Deneme Sınavı İndir

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için 8. Sınıf Merkezi Sınava yönelik yeni sisteme ve soru mantığına uygun olarak hazırlanan bu bu sınav beceri temelli din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını da içerecek şekilde hazırlanmıştır. 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin konu dağılımı ve kazanımları gözetilerek soruların konulara göre dengeli dağıtılmasına özen gösterilmiştir. Öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırladığımız liselere giriş sınavı denemesi birinci dönem sonuna kadar işlenen konuları içermektedir. Bu kapsamda Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat üniteleri esas alınmıştır. Klasik, monoton öğrenciler için aynı örnekleri tekrar edip duran sıradan sorular yerine her biri bir öğrenmeyi veya kazanımı ölçen orjinal sorular yazılmıştır. Kaliteli ve nitelikli dkab soru bankası veya test arayanlar için oldukça güzel bir kaynak olacaktır. Üç sayfalık pdf döküman şeklinde sunulan bu materyalin son sayfası din kültürü ve ahlak bilgisi değerlendirme sınavının cevap anahtarını ve ayrıntılı konu analizini içermektedir. Ağırlıklı olarak  birinci dönemin sonuna kadar okul veya kurs ortamında işlenen konuları esas alan 10 orjinal test sorusundan oluşan bir değerlendirme sınavıdır. Sınavın sonunda din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının hangi kazanım ve hangi konuya ait oluduğuna ilişkin soru dağılım tablosu eklenmiştir. Öğretmen ve öğrenciler için her zaman nitelikli döküman üretmeyi gaye edninen pendkab materyal atölyesi önümüzdeki günlerde de fırsat buldukça beceri temelli ve yeni nesi din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından oluşan lgs deneme sınavlarını hazırladıkça paylaşmaya devam edecektir. Sınavın kapsamını şu konular oluşturmaktadır. Kader ve Kaza İnancı, İnsanın İradesi ve Kader, Kaderle İlgili Kavramlar, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.), Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı, İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem, Zekât ve Sadaka İbadeti, Zekât ve Sadakanın Bireysel ve Toplumsal Faydaları, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Maûn Suresi ve Anlamı, Din, Birey ve Toplum, Dinin Temel Gayesi

Bu deneme sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan en son açıklamaya (LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1. Dönem Konularına) göre hazırlanmıştır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni meslektaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine Deneme sınavının pdf dosyasına cevap anahtarsız versiyonu da eklenmiştir.

ÇÖZÜM VİDEOSUNU GÖRÜNTÜLE

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Beceri Temelli LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Deneme Sınavı-8
Tarih 2020-05-12 Dosya Boyutu 697.84 KB İndir 5.009 İndir

 Alternatif İndirme Bağlantısı:pdfLGS Deneme Sınavı 8

 

Dökümana ulaşmada veya kullanımında herhangi bir problem yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum formundan yaşadığınız problemi buradan bildirerek en kısa sürede düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Facebook gurubumuza katılabilirsiniz. Gurubu Gör

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.