dkab sınav

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

diji uyg

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli LGS Deneme Sınavı İndir

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için LGS sınavına yönelik yeni sisteme ve soru mantığına uygun olarak hazırlanan bu bu sınav beceri temelli din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını da içerecek şekilde hazırlanmıştır. 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin konu dağılımı ve kazanımları gözetilerek soruların konulara göre dengeli dağıtılmasına özen gösterilmiştir. Öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırladığımız liselere giriş sınavı denemesi tatil dönemine kadar işlenen konuları içermektedir. Bu kapsamda Kader İnancı, Zekat ve Sadaka, Din ve Hayat ve Hz. Muhammed'in (S.a.v.) Örnekliği üniteleri esas alınmıştır. Klasik, monoton öğrenciler için aynı örnekleri tekrar edip duran sıradan sorular yerine her biri bir öğrenmeyi veya kazanımı ölçcen orjinal sorular yazılmıştır. Üç sayfalık pdf döküman şeklinde sunulan bu materyalin son sayfası din kültürü ve ahlak bilgisi değerlendirme sınavının cevap anahtarını ve ayrıntılı konu analizini içermektedir. Ağırlıklı olarak  tatil dönemine kadar okul veya kurs ortamında işlenen konuları esas alan  10 orjinal test sorusundan oluşan bir değerlendirme sınavıdır. Öğretmen ve öğrenciler için her zaman nitelikli döküman üretmeyi gaye edninen pendkab materyal atölyesi önümüzdeki günlerde de fırsat buldukça beceri temelli ve yeni nesi din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından oluşan lgs deneme sınavlarını hazırladıkça paylaşmaya devam edecektir. Sınavın kapsamını şu konular oluşturmaktadır. Kader ve Kaza İnancı, İnsanın İradesi ve Kader, Kaderle İlgili Kavramlar, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa (a.s.), Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el-Kürsi ve Anlamı, İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem, Zekât ve Sadaka İbadeti, Zekât ve Sadakanın Bireysel ve Toplumsal Faydaları, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Şuayb (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Maûn Suresi ve Anlamı, Din, Birey ve Toplum, Dinin Temel Gayesi, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Asr Suresi ve Anlamı, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğruluğu ve Güvenilir Kişiliği, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Merhametli ve Affedici Oluşu, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) İstişareye Önem Vermesi

LGS deneme sınavını pdf formatında aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Beceri Temelli LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Deneme Sınavı
Tarih 2020-03-26 Dosya Boyutu 381.52 KB İndir 21,073 İndir

 

Dökümana ulaşmada veya kullanımında herhangi bir problem yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum formundan yaşadığınız problemi buradan bildirerek en kısa sürede düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Facebook gurubumuza katılabilirsiniz. Gurubu Gör

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.