Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

diji uyg

8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2020-2021 eğitim öğretim yılı için 2.sini 5 Kasım 2020 Cuma günü yaptık. Yarışmanın 14. sorusu hatalı cevap nedeni ile katılan öğrencilerin mağdur olmaması adına yarışmadan çıklarılarak sonuçlar ilk 13 soru üzerinden hesaplanmıştır. Sadece bu yarışmaya özel olmak üzere ortaya çıkan hatalı cevap durumundan dolayı herhangi bir öğrencimizi hak kaybına uğratmamak adına ilk yedi sırayı alan öğrencileri ödüllendirmeye karar verdik. İlk yedi sırada yer alan öğrenciler bilgilerinini ulaştırdıklarında en kısa zamanda ödülleri gönderilecektir. Aldığımız bu yerinde karar ile yaşanan talihsizliğin yarışma sıralamasının güvenilirliğine veya sonuçlarına etkisi tamamen ortadan kalmış oldu.  Yine de şeffaflık gereği ayrıntılı yarışma puanlarını yayınladık. Dileyen katılımcılar punlamayı ve yarışma sıralamasını aşağıdaki yarışma sonuç dosyasından inceleyebilir. 8. Sınıf Kader İnancı ünitesinin genel bir değerlendirmesi şeklinde planlayarak dün gerçekleştirdiğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bilgi Yarışmasında dereceye giren ilk 20 öğrencinin listesi aşağıdaki gibidir. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik her ünitenin bitiminde planladığımız bu yarışmanın ikincisini Zekat ve Sadaka Ünitesinin konuları işlenip tamamladığında yapılacaktır. Yeni yarışma duyuruları için oluşturduğumuz telegram kanalına katılabilirsiniz. https://t.me/dinyarisma

Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 xlsxAyrıntılı Sonuçlar ve Yarışmacı Sıralamasını İndirmek İçin Tıklayınız.894.05 KB

 Yarışma Videosunu İzle

 

Genel olarak yapacağımız bu tarz etinliklerin duyurularını instagram sayfamızdan ve telegram kanalımızdan ( https://t.me/dinyarisma ) yapmaktayız. Yeni yarışmalardan haberdar olmak için kanalımıza abone olarak bildirimleri açık hale getirebilir veya güncel yarışma duyuruları için instagram hesabımızdan (İnstagram.com/Dinkulturu_org) bizi takip edebilirsiniz.

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/din1035

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Facebook gurubumuza katılabilirsiniz. Gurubu Gör

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.