Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

diji uyg

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrenciler;

Dinkulturu.Org olarak Youtube kanalımız üzerinden canlı yayın olarak yaptığımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bilgi yarışmaları serisine bu sene de kaldığımız yerden devam ediyoruz. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının 2. yarışmasını 4 Aralık 2020 Cuma günü saat 19.45'de Youtube kanalımız üzerinden yapılacaktır. 8.sınıf öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde işlenilen konuları pekiştirebilecekleri canlı yayın bilgi yarışması toplam 13 sorudan oluşacak. Bu haftaki yarışmamızın soruları 1. Ünitenin  (Kader İnancı) tamamı ve 2. ünitenin (Zekat ve Sadaka)  şimdiye kadar işlenmiş konularından gelecektir. 8.Sınıf öğrencilerimize LGS'ye hazırlık sürecinden eğlenceli bir deneyim yaşattığımız bu etkinliğe; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni meslektaşlarımız da öğrencilerini haberdar ederek yarışmaya yönlendirebilir. Arzu eden bütün 8.Sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmamız, YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. Zamanında katılım gösterebilmek adına Kanalımıza abone olup bildirimleri şimdiden açık hale getirebilirsiniz. Dilerseniz yapacağımız yarışmaların önceden duyrusunu yaptığımız telegram kanalımıza katılarak, bundan sonra yapılacak yarışmalardan zamanında haberdar olabilirsiniz. 📌 Yarışma Duyurularını Yaptığımız Telegram Kanalımız: https://t.me/dinyarisma

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/3c4qDNE

Yarışma ilgili Bilgiler

 

 Daha Önceden  Yapmış Olduğumuz Yarışmayı Sizlere Fikir Vermesi Açısından Buradan İzleyebilirsiniz: https://youtu.be/AsrojYmqil4?t=695

📌 Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

"Yarışma esnasında yarışmaya nasıl katılabilirim?" yönünde öğrencilerden çok fazla soru gelmektedir. Yarışma öncesinde aşağıdaki açıklamaların dikkatlice okunarak gerekli hazırlıkların zamanında yapılması sorunsuz bir yarışma için önem arzetmektedir. 

1. Yarışmamız kahoot üzerinden yapılmaktadır. Yarışma için iki cihaz kullanımı tavsiye edilmektedir. Bir cihazdan Yarışma esnasında sorulara cevap verebilmek için canlı yayında verilecek pin kodu ile yarışmaya katılabilirsiniz. (Tablet, cep telefonu vb.)

2. Diğer cihazımızla da saat 19.45’den itibaren YouTube üzerinden yayınlanacak canlı yayını takip etmelisiniz. Yarışma soruları canlı yayında ekrana yansıtılacaktır.

3. Dileyen yarışmacılar kullanmış olduğu telefonun ekranını ikiye bölerek, birden yarışmayı takip edip diğerinden sorulara cevap verebilir. Veya bilgisayar üzerinden yan yana iki sekme açılarak birinden yarışma takip edilip diğerinden sorulara cevap verilebilir.

4. "Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?" sorusunun cevabını görsel olarak anlattığımız şu videoyu (https://bit.ly/din1038) seyrederek, sorunsuz bir şekilde katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri

Peygamberimizin Güldüren Şakaları - Musa Mert - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tavsiye KitapBu organizasyonu gerçekleştirmedeki temel amacımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak olsa da yarışmaya katılacak öğrencilerimize çam sakızı çoban armağanı küçük bir ödülü de göz ardı etmemeye çalıştık. Yarışma sonunda ilk 3’e girecek öğrencilerimize bu sene LGS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik çıkardığımız LGS Hazırlık Beceri Temelli Soru Bankası isimli kitabımızı (kitabı incelemek için: dinkulturu.org/index.php/sorubankasi) kargo ücreti de tarafımıza ait olmak üzere hediye edeceğiz. Dereceye girecek öğrencilerden bu kitaba sahip olanlara ise Eğitimci Yazar Musa Mert Hocamız tarafından yazılan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için düzenlenen böyle bir yarışmanın ruhuna da uygun olan "Peygamberimizin Güldüren Şakaları" isimli güzel kitabı kargo ücreti de tarafımızdan karşılanacak şekilde hediye olarak göndereceğiz. Yanda görseli bulunan yarışma ödülü kitabı daha detaylı incelemek isterseniz şu adresi (https://www.musamert.com/peygamberimizi-gulduren-sakalar_3_e.html) kullanabilirsiniz. Daha önceki yarışmalara katılarak bu kitabı ödül olarak alan öğrencilerimize farklı bir kitap yarışma ödülü olarak gönderilecektir.

  Yayınevi: Kayalıpark Çocuk
  Baskı Yılı: 2018
  Sayfa Sayısı: 112

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Facebook gurubumuza katılabilirsiniz. Gurubu Gör

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.