Bilgi Yarışmaları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

LGS'ye hazırlanan 8.Sınıf öğrencilerine yönelik canlı yayın formatında düzenlediğimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Bilgi Yarışmalarına ilişkin detayları bu sayfadan takip edebilirsiniz. Öğrencilerin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmalarımız 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında her ünite sonunda ünitenin genel tekrarı olacak şekilde kaldığı yerden devam edecektir. LGS'ye yönelik düzenlediğimiz bilgi yarışmalardan zamanında haberdar olmak için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz. Düzenlediğimiz her yarışmayı en az bir hafta öncesinden hem web sitemiz üzerinden hem de instagram sayfamızdan (http://www.instagram.com/Dinkulturu_org) duyurmaktayız. Yine yarışma sonrasında sonuçları canlı yayın sonunda açıkladığımız gibi ayrıca bu sayfa üzerinden de haber olarak yayınlamaktayız. Daha önce düzenlemiş olduğumuz 8. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi, 7.sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi ödüllü bilgi yarışmalarının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-5 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 5.sini 14 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 329 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 5.sini gerçekleştirdiğimiz 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan öğrencinin kurallara uymayan durumundan dolayı ödülü iptal edilmiş olup 2.,3. ve 4. sırayı alan öğrencilere yarışma duyurusunda açıklanan ödüller gönderilecektir.

Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-4 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 4.sünü 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 226 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 4.sünü gerçekleştirdiğimiz 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-4 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8.Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 4.sünü 7 Mayıs 2020 Perşembe akşamı saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8.Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya toplamda 329 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 4.sünü yaptığımız 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-3 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 3.sünü 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 191 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 3.sünü yaptığımız 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-3 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 3.sini 30 Nisan 2020 Perşembe günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 234 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 3.sini yaptığımız 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

7.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması-2 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2.sini 29 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 137 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban, Ahlaki Davranışlar ünitelerinden geldi. 2.sini yaptığımız 7.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye, yarışma öncesinde açıkladığımız ödüller en kısa zamanda gönderilecektir.

Ödüllü 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması-2 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 2.sini 22 Nisan 2020 Perşembe günü saat 20.45'te gerçekleştirdik. 7. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 204 öğrenci katıldı. Toplam 16 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 8. sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye yarışma ödülü olarak duyurduğumuz "Afiş Bellek" ve hediyel kitap en kısa zamanda gönderilecektir.

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması-1 Sonuçları

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 1.sini 16 Nisan 2020 Perşembe günü saat 20.45'te gerçekleştirdik. İlk etkinliğimiz olması sebebi ile biraz uzun süren, aynı zamanda ufak tefek teknik aksaklılar da yaşadığımız yarışmaya 387 öğrenci katıldı. Toplam 16 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekât ve Sadaka, Din ve Hayat (İlk iki Konu) ünitelerinden geldi. 8. sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan ilk 3 öğrenciye yarışma ödülü olarak duyurduğumuz dkabafis.com tarafından LGS’ye girecek 8.sınıf öğrencilerine yönelik özenle hazırlanan 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerinin kritik özet bilgilerini içeren, Kazanım odaklı zihin haritaları ile görselletirillmiş basılı afiş bellek seti hediyeleri gönderdik.

Din Kültürü Bilgi Yarışması

 

Yarışma Videosunu İzle

Ayrıntılar

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Facebook gurubumuza katılabilirsiniz. Gurubu Gör

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.

Zamanında Haberin Olsun.

Sosyal Medyadan takip ederek yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olabilirsin.