BLOG

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Dinkuluturu.Org Online Sınav Sistemi Nedir?

Dinkulturu.Org online sınav sistemi, İsteyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin pratik ve zahmetsiz şekilde online sınavlar hazırlayarak, öğrencilerine özel link üzerinden gönderebilecekleri, öğrenciler sınava girdikçe de anlık olarak sonuçlarını görebilecekleri özgün ve kullanışlı bir sınav sistemidir. Sistem tamamen Mevlüt KESMAN koordinatörlüğündeki Dinkulturu.Org ekibi tarafından öğretmenlerin ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayacak nitelikte tasarlanmış olup her geçen gün kullanıcı öğretmenlerin talepleri doğrultusunda yeni özellikler eklenerek geliştirilmeye devam etmektedir. 

Öne Çıkan Başlıca Özellikleri Nelerdir?

  • Konu ve kazanımlara göre soru yükleyerek dileyen her öğretmen kendi sınavlarını oluşturabilir.
  • Dileyen her öğretmen sistem üzerinde yer alan gelişmiş soru bankasından konu ve kazanımlara göre soru seçimi yaparak sınav oluşturabilir.
  • Dileyen her öğretmen Dinkulturu.org tarafından hazırlanan Türkiye Geneli sınavları tek tıkla öğrencilerine göndererek sonuçlarını anlık olarak izleyebilir.
  • Sınav sonuçları excell veya PDF olarak indirilebilir.
  • Öğrencilerin sınavdaki başarı durumları sonuçlarının konu ve kazanım odaklı olarak izlenebilir.
  • Öğrencilerin konu ve kazanım bazlı başarı ve başarısızlık durumları izlenebilir.

Türkiye Geneli Sınavlara Öğrencilerim Nasıl Katılabilir?

Ayrıntılı Sistem Tanıtım Rehberi

Sistemin kullanımını bütün detayları ile görmek isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Türkiye Geneli Sınavlara Katılım 

Türkiye Geneli sınavlara katılım için bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki videoya hızlıca göz atabilirsiniz.

Sisteme yeni kayıt olan öğretmenlerimiz hızlı aktivasyon işlemi için veya kullanım konusunda yardım almak için aşağıdaki whatsapp hattımız üzerinden bize doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Online sınav sistemimiz ile alakalı merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir veya kullanım esnasında yaşadığınız sorunların çözümü konusunda yardım talep edebilirsiniz. (Sadece öğretmenler için)

Whats'app Üzerinden Destek Al

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.