get('tag_id');$tag_id = '';if ($tag_id != NULL) { $tag = $tag_id . ''; echo ' id="' . $tag . '"'; }?> &$item) : $class = ''; if ($item->flink == "") { $item->flink = "javascript:;"; } if (in_array($item->id, $path)) { $class .= ' s5_mobile_sidebar_active'; } if (!empty($class) && count($path)==1) { $class = ' class="'.trim($class) .'"'; } if ($item->level==1) { if ($item->deeper) { echo "

".$item->title."

"; echo "
"; } else { echo "

".$item->title."

"; continue; } } else { echo '
 • '; } // Render the menu item switch ($item->type) : case 'separator': case 'url': case 'component': if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_file = dirname(__FILE__) . '/sidebar_' . $item->type . '.php'; require $sidebar_file; } break; default: if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_url = dirname(__FILE__) . '/sidebar_url.php'; require $sidebar_url; } break; endswitch; // The next item is deeper. if ($item->deeper) { echo '
   '; } // The next item is shallower. elseif ($item->shallower) { echo ''; echo str_repeat('
  ', $item->level_diff); } // The next item is on the same level. else { echo '
 • '; } if (@$list[$i+1]->level==1 || !@$list[$i+1]->level) { echo '
  '; }endforeach;?>
  BLOG

  Türkiye genelindeki proje imam hatip ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde olup 5.sınıfa sınav ile öğrenci kabul eden imam hatip ortaokullarının geçmiş yıllarda yapmış olduğu sınavlara ilişkin soru kitapçıkları ve bu kitapçıklara ilişkin cevap anahtarılarını aşağıdaki bölümden PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Sınav ile öğrenci alan ve sınav sonrasında soru kitapçıklarını yayınlayan okulların soru ve cevaplarını içeren PDF kitapçıkları aşağıdaki alandan indirebilirsiniz. Yeni kiatpçıklar eklendikçe bu sayfa güncellenmektedir. 5.sınıfa öğrenci kabulünü sınavla yapan proje imam hatip ortaokullarının giriş sınavı soru kitapçıkları bazı okullar tarafından genellikle kendi web sitesinde paylaşılmakta olup bazı okullar da 4.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan proje imam hatip ortaokulu giriş sınavı soru ve cevaplarına yönelik herhangi bir paylaşım yapmamaktadır. Proje imam hatip ortaokulları giriş sınavına girecek 4.sınıf öğrencilerine sınav içeriği hakkında fikir vermek adına herkese açık olarak paylaşılan sınav soru ve cevaplarını okul okul sizler için derledik. Paylaşılan soru kitapçıklarını ve soru içeriklerini inceleyerek, gerekirse sınav öncesinde çözerek sınava girmek 4.sınıf öğrencileri için faydalı olacaktır. Türkiye'deki bütün proje imam hatip ortaokullarının soruları aynı olmamakla birlikte başvurulan proje imam hatip ortaokulunun kendi web sitesine de mutlaka göz atmakta fayda vardır. Zira okulların bir kısmı geçmiş yıllarda yaptıkları 5.sınıfa kabul sınavı soru ve cevaplarını sınav sonrasında web siteleri üzerinden paylaşmaktadır.

  Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soruları

  2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 5. sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soruları

  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 5. sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soruları

  2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 5. sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soruları

  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 5. sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soruları

  2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 5. sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Örnek Sorular Kitapçığı-1

  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Örnek Sorular Kitapçığı-1 Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Örnek Sorular Kitapçığı-2

  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi  5. Sınıfa Öğrenci Kabul Sınavı Örnek Sorular Kitapçığı-2 Soru ve Cevaplarını PDF dosya olarak indirebilirsiniz. Cevap anahtarı kitapçığın son sayfasında yer almaktadır.
  İndirmek için Tıklayınız

   

   

   

  Proje İmam Hatip Ortaokulları ile ilgili sıkça sorulabilecek; Proje İmam Hatip Ortaokulları Nasıl Öğrenci Alır?, Proje İmam Hatip Ortaokullarına Girmek İçin Ne Yapmak Gerekir?, Proje İmam Hatip Ortaokulları Sınavı Ne Zaman Yapılır?, Proje İmam Hatip Ortaokuluna 4.sınıftan nasıl hazırlanılır?, proje imam hatip ortaokullarının kontenjanı kaçtır? hangi imama hatip ortaokulları proje okuludur?, proje imam hatip ortaokullarına girmek için hangi derslere çalışmak gerekir? proje imam hatip ortaokulu başvuruları ne zaman? proje imam hatip ortaokulu sınavında kaç soru sorulur? proje imam hatip ortaokulu sınavında hangi derslerden soru çıkar? proje imam hatip ortaokulu dersleri zor mudur? proje imam hatip ortaokulunda hangi dersler var? Proje imam hatip ortaokulu sınav soruları nereden indirilir? Proje imam hatip ortaokulu soru ve cevapları nasıl indirilir? proje imam hatip ortaokulu listesine nereden ulaşılır? hangi okullar proje imam hatip ortaokuludur? Proje imam hatip ortaokullarında kayıt bölgesi var mıdır? gibi birçok soruya cevap bulabileceğiniz kapsamlı yazımızı dikkatlice okuyarak aklınıza takılabilecek bütün sorulara detaylı cevap bulabilirsiniz.

  Devamını oku...

  4.Sınıf Din Kültürü Konuları4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin bütün ünitelerine ait konuları ve kazanımlarını liste şeklinde detaylı olarak bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Ayrıca 4. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularının listelerini ister PDF dosya olarak ister excell dosyası olarak indirebilirsiniz. 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde toplam 5 ünite vardır. Bu üniteler sırası ile Günlük Hayatta Dini İfadeler, İslam’ı Tanıyalım, Güzel Ahlak, Hz. Muhammed’i Tanıyalım ve Din ve Temizlik başlıklarından oluşmaktadır. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatı toplamda 22 konu ve 25 kazanımdan oluşmaktadır. 4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları ve Kazanımlarının ünitelere göre dağılımı şu şekildedir.

  Devamını oku...

  5 sinif din konulari5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin bütün ünitelerine ait konuları ve kazanımlarını liste şeklinde detaylı olarak bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Ayrıca 5. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularının listelerini ister PDF dosya olarak ister excell dosyası olarak indirebilirsiniz. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde toplam 5 ünite vardır. Bu üniteler sırası ile Allah İnancı,Ramazan ve Oruç, Adap ve nezaket, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Aile Hayatı ve Çevremizde Dinin İzleri başlıklarından oluşmaktadır. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatı toplamda 22 konu ve 25 kazanımdan oluşmaktadır. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları ve Kazanımlarının ünitelere göre dağılımı şu şekildedir.

  Devamını oku...

  Dinkulturu.Org kalitesinde Kaynak Kitaplar

  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.

  8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl